Społeczności

Rządowe wsparcie dla woj. Pomorskiego

Programy wsparcia od Państwa

Jak otrzymać dofinansowanie do pomp ciepła?

Sprawdź jakie formy dofinansowania możesz uzyskać na zakup urządzeń OZE, czyli m.in. pomp ciepła.

Program "Ulga Termomodernizacyjna":

Ulga termomodernizacyjna obowiązuje od 2019 r. Jest ona przeznaczona dla właścicieli i współwłaścicieli istniejących budynków jednorodzinnych. W ramach wsparcia remontujący domy mogą odliczyć od podatku, wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Z ulgi mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi.

Ministerstwo Klimatu I Środowiska – https://czystepowietrze.gov.pl/ulga-termomodernizacyjna/

Program "Mój prąd 5.0":

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił kolejny, piąty już nabór wniosków dla osób fizycznych w cieszącym się wielką popularnością programie „Mój Prąd”. Wsparcie finansowe obejmie teraz nie tylko domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV), ale także magazyny energii i ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią.

Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych – https://mojprad.gov.pl/

Ministerstwo Klimatu I Środowiska – https://www.gov.pl/web/klimat/rusza-piata-edycja-programu-moj-prad

Program "Moje ciepło":

Moje Ciepło jest odpowiedzią na aktualne potrzeby indywidualnych inwestorów (osób fizycznych), którzy starają się myśleć przyszłościowo zarówno pod kątem ekologii jak i ekonomii. Wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji powstającej w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych nieefektywnymi źródłami ciepła wykorzystującymi paliwa kopalne, a ponadto do wzrostu udziału OZE w finalnym zużyciu energii oraz propagowaniu odnawialnych źródeł energii.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – https://mojecieplo.gov.pl

Program "Czyste powietrze":

Czyste Powietrze to rządowy ogólnopolski program wsparcia finansowego inwestycji polegających na termomodernizacji i wymianie źródła ciepła w budynkach istniejących. Celem programu jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych wprowadzanych do atmosfery. Oferuje on dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych towarzyszących całemu procesowi.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku https://portalbeneficjenta.wfos.gdansk.pl/

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – https://czystepowietrze.gov.pl/

Przydatne linki:
Translate »
DO GÓRY