Społeczności

Rządowe wsparcie dla woj. Zachodnio-Pomorskiego

Programy wsparcia od Państwa

Jak otrzymać dofinansowanie do pomp ciepła?

Sprawdź jakie formy dofinansowania możesz uzyskać na zakup urządzeń OZE, czyli m.in. pomp ciepła.

Program "Ulga Termomodernizacyjna":

Ulga termomodernizacyjna obowiązuje od 2019 r. Jest ona przeznaczona dla właścicieli i współwłaścicieli istniejących budynków jednorodzinnych. W ramach wsparcia remontujący domy mogą odliczyć od podatku, wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Z ulgi mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi.

Ministerstwo Klimatu I Środowiska – https://czystepowietrze.gov.pl/ulga-termomodernizacyjna/

Program "Mój prąd 5.0":

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił kolejny, piąty już nabór wniosków dla osób fizycznych w cieszącym się wielką popularnością programie „Mój Prąd”. Wsparcie finansowe obejmie teraz nie tylko domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV), ale także magazyny energii i ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią.

Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych – https://mojprad.gov.pl/

Ministerstwo Klimatu I Środowiska – https://www.gov.pl/web/klimat/rusza-piata-edycja-programu-moj-prad

Program "Moje ciepło":

Moje Ciepło jest odpowiedzią na aktualne potrzeby indywidualnych inwestorów (osób fizycznych), którzy starają się myśleć przyszłościowo zarówno pod kątem ekologii jak i ekonomii. Wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji powstającej w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych nieefektywnymi źródłami ciepła wykorzystującymi paliwa kopalne, a ponadto do wzrostu udziału OZE w finalnym zużyciu energii oraz propagowaniu odnawialnych źródeł energii.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – https://mojecieplo.gov.pl

Program "Czyste powietrze":

Czyste Powietrze to rządowy ogólnopolski program wsparcia finansowego inwestycji polegających na termomodernizacji i wymianie źródła ciepła w budynkach istniejących. Celem programu jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych wprowadzanych do atmosfery. Oferuje on dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych towarzyszących całemu procesowi.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku https://portalbeneficjenta.wfos.gdansk.pl/

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – https://czystepowietrze.gov.pl/

Przydatne linki:
Translate »
DO GÓRY