Społeczności

FAQ

Codzienna troska o naszych klientów

Troska o klienta to elastyczność i pozytywne nastawienie w podejściu do klienta, polegające na dostosowywaniu się do stanowiska klienta i otwartości na jego punkt widzenia w negocjacjach i dyskusjach, a także wspieranie klienta, odpowiadanie na jego pytania, pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

  • Wiedza
  • Doświadczenie
  • Plakatywne warunki
  • Szybka dostawa

Jeśli potrzebujesz większej pomocy

Zakup pompy ciepła lub zbiornika na wodę to inwestycja na lata, dlatego rozumiemy, że pojawiają się pytania oraz wątpliwości. Chętnie pomożemy oraz doradzimy.

Montaż pompy ciepła trwa przeciętnie od 2 do 4 dni. Czas montażu zależy przede wszystkim od rodzaju wybranej pompy ciepła oraz jej przeznaczenia. W przypadku montażu gruntowej pompy ciepła z dolnym źródłem zwiększa się poziom skomplikowania prac, ponieważ trzeba wykonać odwierty. Najkrócej trwa montaż powietrznych pomp ciepła typu powietrze-woda lub powietrze-powietrze, które mają służyć do ogrzewania wody użytkowej. Nie wymagają one ingerowania w grunt. Czas realizacji ulegnie wydłużeniu, jeżeli inwestor decyduje się na jedoczesne wdrożenie instalacji fotowoltaicznej.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile zajmie montaż pompy ciepła w Twoim domu, skontaktuj się z nami. Po analizie potrzeb oszacujemy koszty inwestycji i podamy ostateczny czas realizacji.

Instalacja zaworów antyzamrożeniowych nie jest obligatoryjnym elementem instalacji – POD WARUNKIEM – zastosowania w obiegu odpowiedniego roztworu glikolu.

Zdecydowanie. Pompy ciepła są jednymi z najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych z aktualnie dostępnych na rynku. Urządzenie pozyskuje ciepło ze środowiska naturalnego, które dostępne jest w nieograniczonych ilościach. System z pompą ciepła nie emituje do środowiska żadnych zanieczyszczeń – w przeciwieństwie do kotłów węglowych czy olejowych. W procesie spalania nie powstają spaliny, sadza czy popiół. Nie dokładasz więc swojej „cegiełki” do poziomu smogu w mieście. Wprawdzie pompy ciepła wymagają zasilenia prądem, jednak do wytworzenia 3-5 kW energii grzewczej, potrzebują zaledwie 1 kW energii elektrycznej. Co więcej, łącząc pompę ciepła z mikroinstalacją PV, można uzyskać system grzewczy całkowicie neutralny dla klimatu, zapewniający w 100% ekologiczne i praktycznie bezkosztowe ogrzewanie domu.

Oszczędności wynikające z montażu pompy ciepła można oszacować, korzystając z gotowych kalkulatorów lub łatwiej i szybciej – kontaktując się z doradcą RAKENTAA. Wymieniając dotychczasowe źródło ciepła na system z pompą ciepła zaoszczędzisz przeciętnie 2000 zł rocznie w porównaniu do ogrzewania gazowego i około 5000 zł rocznie w porównaniu do ogrzewania elektrycznego.

Trzeba pamiętać, że ceny paliw stałych, gazu i prądu rosną w drastycznym tempie, więc za rok lub dwa oszczędności wynikające z korzystania z pompy ciepła mogą być znacznie wyższe. Co więcej, przy połączeniu pompy z instalacją fotowoltaiczną, rachunki za ogrzewanie mogą spaść nawet do… 20 zł miesięcznie. Dodatkowo inwestor unika kosztów adaptowania osobnego pomieszczenia pod kotłownię, wykonania przyłącza gazowego oraz budowania i konserwacji komina.

Dzięki dostępnym programom dopłat do zakupu i montażu pompy ciepła, w domowym budżecie pozostanie więcej wolnych środków. Pompy RAKENTAA posiadają całą dokumentację niezbędną do poprawnego rozliczenia dofinansowań z programów rządowych. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci we wszelkich formalnościach. Oszczędzisz pieniądze, czas i nerwy.

Tak. Pompy ciepła są jednymi z najbezpieczniejszych rozwiązań grzewczych z aktualnie dostępnych na rynku. Pompa ciepła jest znacznie bezpieczniejsza w eksploatacji od tradycyjnego kotła węglowego czy instalacji gazowej. W systemie grzewczym opartym na pompie ciepła nie zachodzi proces spalania. Nie ma więc ryzyka wybuchu ani zatrucia się przez domowników czadem. Nie trzeba się też martwić o ewentualny zapłon nieodpowiednio składowanego opału. Zdecydowana większość wykorzystywanych przez urządzenie czynników chłodzących jest nietoksyczna i niepalna. Stosowanie czynników mogących stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia ludzkiego podlega restrykcyjnym regulacjom. Co więcej, dom ogrzewany pompą ciepła nie przyczynia się do problemu smogu. A czyste powietrze to bezpieczna rodzina.

Nie. Montaż jednostki zewnętrznej na elewacji jest szybki i bezpieczny. Instalacja pompy ciepła powietrze-woda nie wymaga także żadnych prac ziemnych. Dlatego system z pompą ciepła stanowi dobre rozwiązanie zarówno do powstających budynków, jaki i do istniejących. Przy czym montaż pompy ciepła w starym, niewłaściwie zaizolowanym domu może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, aby zapobiec stratom ciepła, a to wymaga już generalnego remontu.

Naturalną konsekwencją rosnącej popularności pomp ciepła są pytania inwestorów na temat ich bezpieczeństwa, efektywności, awaryjności itd. W porównaniu do krajów zachodnich, w Polsce wdrożono do tej pory stosunkowo niewiele systemów bazujących na pompach ciepła, dlatego wokół urządzeń tych narosło sporo mitów. Inwestorzy planujący wymianę źródła ciepła często pytają nas, czy pomp ciepła należy się bać. Odpowiedź może być tylko jedna – nie.

Pompy ciepła, chociaż niewątpliwie innowacyjne, nie są żadną, rynkową nowością. W Polsce z powodzeniem montowane są od kilkunastu lat. Renomowani producenci pomp ciepła udzielają wieloletniej gwarancji na swoje rozwiązania. Wybierając wykonawcę instalacji, warto zdecydować się na usługi firmy, która oferuje nowoczesne, certyfikowane pompy ciepła oraz zapewnia kompleksową obsługę – od dostawy wszystkich elementów, przez uruchomienie instalacji, po opiekę serwisową. Standardem jest obecnie bezpłatna wycena inwestycji.

Translate »
DO GÓRY