Społeczności

Pompa ciepła – dlaczego warto?

Indywidualnie zaprojektowany system grzewczy z pompą ciepła odwdzięczy Ci się w pełni bezobsługową pracą, przyjemnie ciepłymi wnętrzami nawet w najmroźniejsze dni oraz minimalnymi rachunkami za energię elektryczną. Dowiedz się, dlaczego warto ogrzewać dom pompą ciepła.

Pompa ciepła - dlaczego warto?

Nowoczesna pompa ciepła to znaczące oszczędności

Właściwie dobrana pompa ciepła pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 50% w skali roku w porównaniu do ogrzewania gazowego. Nie wydajesz pieniędzy na opał – jedynie na minimalne ilości prądu, które pompa potrzebuje do swojego działania. Do tego w kosztorysie budowy domu nie musisz uwzględniać ani kotłowni, ani magazynu na opał, ani nawet komina. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną i ogrzewanie podłogowe, budynek stanie się w pełni energooszczędny. Dzięki różnym, rządowym programom dofinansowania, inwestycja w pompę powinna Ci się zwrócić bardzo szybko.

Z pompą ciepła dbasz o czystszą, zdrowszą przyszłość

Pompa ciepła to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych z aktualnie dostępnych na rynku. Wykorzystujesz ciepło ze środowiska naturalnego, dostępne w nieograniczonych ilościach. Nie spalasz paliwa, więc nie emitujesz do atmosfery zanieczyszczeń – spalin czy sadzy. Nie dokładasz swojej „cegiełki” do poziomu smogu w mieście. Energię elektryczną, niezbędną do działania pompy, możesz pozyskiwać ze źródeł odnawialnych, np. ze słońca za pomocą mikroinstalacji PV. Wówczas taki system grzewczy staje się całkowicie neutralny dla klimatu. Z pompą ciepła dbasz o czystszą, zdrowszą, lepszą przyszłość – dla siebie, swojej rodziny, kolejnych pokoleń i pozostałych mieszkańców Twojej gminy.

Pompa ciepła uniezależnia Cię od dostawców energii

Dzięki pompie ciepła uniezależniasz się od dostawców paliw i ciągle podnoszonych cen surowców. Nie musisz się przejmować, czy za rok albo dwa będzie Cię w ogóle stać np. na gaz, którego ceny w ostatnim czasie gwałtowanie poszybowały w górę. Unikasz też bardzo wysokich kosztów budowy długiego przyłącza gazu. W ogóle nie potrzebujesz instalacji gazowej.

Z pompą ciepła ogrzewasz i chłodzisz dom za pomocą jednego urządzenia

Pompa ciepła to system ogrzewania i system klimatyzacji w jednym urządzeniu! Większość pomp ciepła pozwala chłodzić wnętrza w upalnie, letnie dni. Dodatkową funkcjonalnością rozwiązania jest podgrzewanie wody – nie tylko w kranach, ale również w przydomowych basenach.

Pompa ciepła to wygoda i oszczędność czasu

Prawidłowo dobrany i skonfigurowany system z pompą ciepła będzie działać w sposób automatyczny, optymalny i praktycznie bezawaryjny. Nie musisz ciągle regulować urządzenia ani dozować paliwa. Jeśli chcesz zmienić ustawienia, używasz panelu lub aplikacji mobilnej. Funkcja zdalnego zarządzania instalacją grzewczą to obecnie standard.

Pompa ciepła daje pewność posiadania instalacji przyszłości

Z pompą ciepła zyskujesz pewność, że Twój system grzewczy nie tylko spełnia aktualne wymogi prawne, ale jest zawsze o co najmniej krok przed nowymi standardami. Nie musisz się obawiać, że bezustannie zaostrzane wymogi energetyczne dla budynków wkrótce wymuszą zmianę posiadanej instalacji grzewczej na bardziej proekologiczną. Śpisz spokojnie.

Pompa ciepła zwiększa wartość nieruchomości

Ogrzewanie domu systemem z pompą ciepła to mierzalne oszczędności w budżecie, dbałość o planetę, prestiż wynikający z korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań grzewczych, większa przestrzeń do zagospodarowania (brak kotłowni) oraz komfort posiadania bezobsługowej instalacji. Wszystkie te korzyści z pewnością docenią potencjalni nabywcy, gdy zechcesz sprzedać w przyszłości swoją nieruchomość. Nawet za cenę wyższą od rynkowej.

Autor: Wojciech Zygmuntowski

Translate »
DO GÓRY