Społeczności

Wężownice karbowane w zasobnikach c.w.u. RAKENTAA

Kompaktowe zasobniki c.w.u. RAKENTAA, wykonane ze stali nierdzewnej 304, występują w naszej ofercie w różnorodnych pojemnościach, z pojedynczą wężownicą, wykonaną z elastycznej, nierdzewnej rury karbowanej. Dzięki jej właściwościom, mogą poprawnie pracować w zakresie temperatur od -50 st. C. do + 120 st. C., przy zastosowaniu odpowiednich uszczelek i osprzętu.

Wężownice karbowane w zasobnikach c.w.u. RAKENTAA

Powierzchnia wymiany wężownicy, wykonanej z rury karbowanej, jest prawie 2 – krotnie większa, od powierzchni wymiany wężownicy, wykonanej z rury gładko-powierzchniowej. Karby na rurze również stanowią powierzchnię wymiany. Pole powierzchni średnio wynosi około 0,5 m2/mb.

Większa powierzchnia grzewcza, to większa ciepło-przepustowość, czyli większa wydajność wężownicy. W naszym zbiorniku 300 litrów wynosi ona aż 4,3 m2. Za sprawą karbowanej powierzchni, wężownica wykonuje mikro rozciągnięcia i kompresję. Przekłada się to na stałą, wysoką wydajność pracy, gdyż jej niewielki ruch, zapobiega osadzaniu się kamienia wodnego  oraz innych substancji mineralnych.

Rury karbowane-nierdzewne, mają dłuższą żywotność i są bardziej wytrzymałe, niż tradycyjne rury, wykonane ze stali węglowej. Wpływa to na zmniejszenie ponoszonych kosztów, związanych z ich utrzymaniem i ewentualną wymianą w długim okresie użytkowania. Blacha stalowa pokrycia obudowy malowana proszkowo, w uniwersalnym – jasnym kolorze, dopasowuje się do każdego pomieszczenia. Dodatkowo w celu poprawienia jakości wody użytkowej stosujemy anodę magnezową, która wraz z dodatkową grzałką elektryczną jest w naszym standardowym wyposażeniu. Wszystkie elementy tej innowacyjnej konstrukcji pokazują nasze zaangażowanie aby stworzyć zaawansowany technologicznie produkt z oczekiwaniami rynku . 

Translate »
DO GÓRY